Сауни Турецькі бані

 

Турецькі бані отримали визнання в усьому світі. Це один із видів класичних бань, які збереглись до наших часів. Класична турецька баня будується за принципом долоні: п'ять пальців - п'ять приміщень, п'ять банних ніш з температурою, що поступово підвищується від 70 до 100°С. В передбаннику з температурою 28-34°С починається розігрів, потім переходять в більш жаркі приміщення, переміщуючись із одної ніші в іншу. В середині уявної  долоні, в центрі просторої бані, знаходиться великий гарячий лежак, який виконується в більшості випадків з мрамору або каменю, називається він «супа», що оозначає лежанку, або «гьобек-таші», що в перекладі - «камінь для живота».  На ньому лежать найчастіше на животі, прогріваючись і розпарюючись, деколи поливаючи лежак водою.
Більше значення в турецькій бані має тип підлоги. Підлога в турецькій бані (незалежно від того, чи будується класична турецька баня або її більш простий варіант) повинна бути обов'язково теплою, щоб ноги не відчували неприємного холоду після парної. Температура підлоги в бані повинна бути помірно високою, але ні в якому разі не обпікаючою.
Підігрів поверхні турецької бані здіїснюється за допомогою прокладки тонких трубопроводів, в яких циркулює гаряча вода. Цей принцип відрізняється від технології теплої підлоги, коли в бетоні вкладається електричні нагрівальні елементи. Вода надійніша, та й температуру легше регулювати.

Стіни в цьому випадку прогрівати не обов'язково - повністю вистачає контурів, розведених під горизонтальними плоскостями підлоги, ложа і сидіння турецької бані. Турецькая баня сьогодні - дуже складна інженерна конструкція. Вона включає в себе парову ізоляцію, утеплення, силовий каркас, теплові системи (підлога, стіни, лавки), багатошарову ізоляцію і чистову обробку. Стеля турецької бані повинан мати форму купола. Це не данина східним традиціям архітектури, а технологічний прийом - щоб пара, яка підіймається і сконденсовується в краплі, не капала вниз, а спокійно стікала з куполу на стіни і далі на підлогу. 
Будівництво турецької бані передбачає можливість вибору дизайну приміщення і варіантів внутрішньої обробки, починаючи від керамічної плитки і до мозаїки. Основу дизайну может складати збережена стилістика і естетика традиційної турецької бані. Незвичайної краси інтер'єри з нішами і колонами, мармуровими лавами, куполами і стінами, прикрашеними вишуканим орнаментом, дозволяють розчинитися в атмосфері загадкового Сходу.
Головною рисою турецьких бань є  густа духмяна пара, яку можна створити за допомогою парогенератора.
Парогенератор це сучасний прилад, який значно розширює можливості традиційної сауни і відроджує стародавні традиції турецької парової бані. Він встановлюється в технічному приміщенні в безпосередній близькості від сауни, руської чи турецької бані. За допомогою парогенератора можна створювати температуру пари в турецькій бані до 55 С. Датчики температури і комп’ютерна панель дозволять здійснювати регулювання інтенсивності подачі пари в приміщення парилки, встановлювати температуру в приміщенні та режим роботи парогенератора. Парогенератор може використовуватись як додатковий  пристрій до електрокам’янки в сауні чи бані. Така система називається — тиларіум. Він дозволяє створити в звичайній сауні атмосферу руської бані, наповнити ніжною парою турецьку баню.

 

 

Аксесуари для бань

Кран латунний
Кран латунный, двухпозиционный

Кран латунний, двохпозиційний для хаммаму.
 

 

 

Курна
Курна маленькая цельномраморная

Курна маленька цільномраморна, для хаммаму.
висота 21 см; діаметр 30 см

 

 

 

Напівкурна
Полукурна цельномраморная Напівкурна цільномраморна, для хаммаму
висота 20 см; глубина 30 см; довжина задньої частини 45 см

 

 

 

Курна
Курна цельномраморная Курна цільномраморна, для хаммаму
висота 25 см; ширина 47 см; довжна 47 см; задняя стінка 40 см; глубина 22 см

 

 

 

Чаша латунна
Чаша латунная Чаша латунна, для омивань
діаметр 18,5 см; глубина 5,5 см

 

 

 

Чаша мідна
Чаша медная Чаша мідна, для омивань
діаметр 19 см; глубина 5 см

 

 

 

Чаша мідна
Чаша медная Чаша мідна, інкрустована перламутром, для омивань
діаметр 18,5 см; глубина 4 см